RASY A CIVILIZACE


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?

V půlce prázdnin (2001) vám Star Trek Sickbay představila svůj prázdninový projekt. Ze všech oficiálních episod a filmů Star Treku jsme zpracovali přehlednou databázi ras a civilizací doplněnou obrázky. Dohromady jich je přes půl tisíc a v průběhu srpna jsme vám denně poodhalovali jedno písmenko abecedy.

K proběhlé soutěži - s tímto projektem vám bylo nabízeno něco navíc - mohli jste se zapojit i vy a zúročit váš postřeh a vědomosti. A jak? Je tu totiž možnost, že jsme na některou z ras zapomněli. Narazíte-li na takovou rasu - tj. její jméno bylo řečeno v některé z episod, popřípadě byla také přímo ukázána, zašlete nám tyto informace na náš email hypo@voyager.cz s předmětem Rasy-soutěž. Pokud vám rasu potvrdíme, vyhráváte od nás cd Star Treku dle vašeho výběru.
Pokud jde o zpřesnění pravidel, tak se naše stránka snaží být oficiální. Do databáze jsme proto záměrně nezařadili rasy z Animované série Star Treku ani z knih a podobných neoficiálních zdrojů. Taky jsme nezařazovali živočichy, jejichž narážky jsou ve Star Treku vcelku hojné. Uvádím to zde proto, že některé rasy se svou charakteristikou mohou zvířatům podobat, což může vést k závěru, že nám v přehledu chybí "živočich" z dané episody. Tj. kromě těchto vyjímek by vám měla být uznána každá zapomenutá rasa. Také je nutné podotknout, že sekce "Neznámé rasy" určitě není kompletní. Mimozemšťanů blíže nespecifikovaných se ve Star Treku hemží celkem dost. Pokud i vy na takovou narazíte, budeme rádi, když nás upozorníte. Obrázek z dané episody si buďto sami zhotovíme, nebo zařadíte váš, pokud nám ho zašlete.

Vybrané rasy budou zpracovávány podrobněji.
Romulané
Borgové
Klingoni
Ocampové
Lidé
Dominion
Andoriáni
Druh 8472

Odkaz "Rasy" je k dispozici ve všech sekcích (VOY, DS9, TNG, TOS, Filmy).

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?